Anketa FLEET DERBY má za úkol vybrat nejlepší flotilová auta roku 2015. Porotci tak měli na jednom místě po dobu dvou dnů k dispozici všechny nominované automobily, které mohli vzájemně porovnat a svézt se s nimi. Společníka jim po oba dny dělal sportovní sedan Tesla S.

 

Teslu S nabízí Business Lease na leasing

Nejžádanější elektromobil současnosti se konečně dostává oficiálně do Česka. Leasingová společnost Business Lease, která je partnerem prestižní ankety FLEET DERBY, jej od počátku září nabízí na operativní leasing. Tím se dost věcí s vlastnictvím tohoto specifického průkopníka zjednodušilo. V rámci nové služby nazvané „Tesla Experience“ zajistí leasingová společnost Business Lease kompletní servis a služby prostřednictvím operativního leasingu, od financování pořízení vozidla, jeho dodání klientovi, přes úhradu nákladů spojených s registrací, až po krytí nákladů na servis vozidla nebo dodávku nabíjecí stanice. „Klientům hradíme i náklady na dopravu vozidel z Tesly v Nizozemsku. V rámci komplexní péče zajistí Business Lease i servis vozidla ve Vídni nebo v Linci včetně vyzvednutí, náhradního vozidla nebo záruky,“ řekl Elias Drakopoulos, ředitel společnosti Business Lease.

Firma slibuje co nejnižší náklady na leasing, protože díky svým pětadvacetiletým zkušenostem s operativním leasingem údajně dokáže udržet co nejvyšší zůstatkovou hodnotu vozu. Od ní se odvíjí výše měsíčních splátek, kdy se platí rozdíl mezi pořizovací hodnotou vozidla a jeho zůstatkovou hodnotou po skončení pronájmu. Zkušenosti s provozem tesel společnost Business Lease již má. V současnosti se stará o desítky modelů S. Tesla má navíc ve srovnání s klasickými vozidly zanedbatelné provozní náklady a náklady za servis. Současně s elektromobilem je možné dodat i doplňkové příslušenství včetně domácí nabíjecí stanice.

 

53 automobilů soutěží o flotilové auto roku

Do ankety FLEET DERBY bylo nominováno celkem 53 automobilů. Sportovní elektromobil Tesla S sice nebyl nominován, ale balíček služeb "Tesla Experience" je zařazen mezi produkty v kategorii Finance. Během dne vůz porotcům zpříjemnil finálové jízdy a mimo jiné ukázal, že cesta k elektromobilitě není vzdálená.

Pořadatel ankety, společnost Institut Fleet Managera, totiž pro příští rok plánuje výrazným způsobem rozšířit anketu FLEET DERBY o další kategorie automobilů s ekologickými pohony a upozornit tak na perspektivní budoucnost těchto automobilů ve firemních flotilách. Nárůst zájmu o hybridní pohony, alternativní paliva benzin/CNG, ale i o elektromobily je výrazný.

 

Slavnostní vyhlášení ankety již brzy

Výsledky hlasování odborné poroty a internetového hlasování v jednotlivých automobilových třídách budou zveřejněny v rámci slavnostního galavečera ankety FLEET DERBY, který proběhne 25. listopadu v hotelu Floret***.